23-06-2019

SIŁA W PEPTYDACH, WSPARCIE DLA WŁÓSÓW

Wszyscy wiemy, że białka posiadają silne właściwości regeneracyjne (stąd wzięła się np. dieta białkowa u osób aktywnych fizycznie), ale nie każdy ma świadomość, że nawet małe cząsteczki białkowe bezpośrednio sterują naszymi komórkami. Tak zwane peptydy biomimetyczne działają na poziome receptorów komórkowych, uruchamiając i regulując między innymi ich procesy naprawcze. - Nowoczesna biotechnologia wychodzi na przeciw oczekiwaniom pacjentów, nawet tych najbardziej wymagających, a nowe metody pozyskiwania cząsteczek aktywnych oraz sposoby ich dostarczania wgłąb skóry są ciągle ulepszane.- mówi lek. Anna Płatkowska- Szczerek z Anclara Health&Aesthetics w Warszawie. Dobrze, ale co ma to wspólnego z włosami i skórą? 

Niezależnie od przyczyny wypadania włosów: stres, wypadanie sezonowe włosów, czy różne typy łysienia, nasze działania powinny być skierowane na prawidłową pielęgnację, wspomaganie wzrostu włosów i leczenie przyczyny problemu.

Zaawansowana pielęgnacja włosów i skóry głowy
Dobrze dobrany szampon to podstawa. Prawidłowe oczyszczanie skóry głowy oraz włosów (szczególnie przy częstej stylizacji), jest nieodzownym elementem codziennej higieny. Na rynku jest wiele produktów dedykowanych poszczególnym problemom np.: szampony do włosów przetłuszczających się, szampony nawilżające, czy odbudowujące strukturę włosa. Wszystkie slogany brzmią bardzo dobrze, ale… - Najważniejszy jest skład produktu i to właśnie na niego powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze szamponu do włosów, bądź odżywki. - mówi lek. Anna Płatkowska-Szczerek. W codziennej pielęgnacji włosów nie można również zapominać o prawidłowej pielęgnacji skóry głowy, gdyż nawilżanie skóry zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Peptydy biomimetyczne zawarte w kosmetykach do pielęgnacji włosów, faktycznie je wzmacniają i zapobiegają wypadaniu poprzez stymulację na poziomie mieszków włosowych (czyli tego miejsca, z którego wyrasta włos). Aktywne peptydy, ekstrakty roślinne oraz witaminy- czego chcieć więcej? Potrójna siła gamy Pelo Baum sprawia, że codzienna pielęgnacja włosów i skóry głowy jest kompleksowa.

 

Stymulacja wzrostu włosów
Kiedy włosy są już wypielęgnowane, a skóra głowy oczyszczona, czas na zastrzyk stymulujących substancji aktywnych. W tym celu zastosować można serum odbudowujące. Preparat ten ma za zadanie utrzymać włosy zdrowe i lśniące oraz zabezpieczyć i nawilżyć skórę głowy. W przypadku serum, dla utrzymania dobrego efektu leczniczego konieczna jest jednak systematyczność! 

By dotrzeć wgłąb skóry i działać bezpośrednio na przyczynę wypadania włosów, pomocne są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. - Dla osób, które cierpią z powodu wypadania, bądź osłabienia włosów (a nie boją się zabiegów bardziej inwazyjnych), doskonałą opcją jest wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej. - dodaje lek. Anna Płatkowska-Szczerek. Mezoterapię wykonuje się zazwyczaj w serii ok.4 zabiegów co 2 tygodnie, a następnie tak zwane zabiegi podtrzymujące co ok 4-5 miesięcy. Efekty mezoterapii są widoczne już po kilku tygodniach. W pierwszym etapie pacjenci zwracają uwagę na zmniejszenie nasilenia wypadania włosów, a następnie po kilku miesiącach widoczny jest ich odrost.

Niech włos Ci z głowy nie spadnie!

Po więcej informacji zapraszamy do dr Anny Płatkowskiej-Szczerek z kliniki  Anclara Health & Aesthetics, Puławska 136 lok. 61, 02-707 Warszawa, anclara.pl

 

 

 

zobacz inne

  • Kaloryfer i brazylijskie pośladki bez skalpela

     

  • BE BEAUTY

  • PIĘKNO POCHODZI Z NATURY