21-01-2019

Kaloryfer i brazylijskie pośladki bez skalpela

 

Urządzenie, które jednocześnie spala tłuszcz i buduje mięśnie. Takiej innowacji jeszcze nie było. BTL EMSCULPT to pierwsza na rynku maszyna, która w nieinwazyjny sposób wykonuje lifting pośladków, zwiększa ich jędrność i umięśnienie, a także wyszczupla talię i rzeźbi umięśniony brzuch. Rozwiązanie idealne dla fanów szczupłej ale wysportowanej sylwetki.

Ideał, do którego dążymy, to smukłe, ale odpowiednio umięśnione ciało. Zabiegi, które jedynie redukują tłuszcz np. lipoliza lub liposukcja, nie zawsze dają pełną satysfakcję. Odchudzone ale nieumięśnione ciało nie ma po prostu pożądanego kształtu, ponieważ kontur pośladków jest zbyt płaski, a brzuch bez stelaża z mięśni jest wiotki i przez to mało atrakcyjny. Mięśnie podskórne okazują się ważne, gdy są wzmocnione i napięte, lepiej definiują kontur ciała. 

Prawda jest taka, że w ostatnich latach zmieniło się postrzeganie sylwetki idealnej. To co podoba się w 21. wieku to przede wszystkim jędrne i umięśnione pośladki, do czego z pewnością przysłużył się Instagram i kariera Kardashianek. Dziewczyny chętnie eksponują pośladki, a te większe wcale nie są powodem kompleksów. Pod warunkiem że są odpowiednio umięśnione i uniesione.

Także słynny kaloryfer, do niedawana pożądany tylko przez mężczyzn, stał się ozdobą i kobiecego ciała. Prawda jest taka, że płaski i umięśniony brzuch to teraz wyróżnik idealnej sylwetki bez względu na płeć.

Trenerzy prześcigają się więc w tworzeniu treningów skoncentrowanych na budowie „sześciopaka”. Razem z dietetykami układają takie programy, które jednocześnie budują masę mięśniową i spalają tłuszcz, zasłaniający mięśnie brzucha. Podobnie w przypadku pośladków, 100-200 przysiadów dziennie, to typowy challenge w walce o jędrniejszą pupę. Na sklepowych półkach pełno jest dżinsów, bielizny i rajstop zapewniających efekt liftingu pośladków i wyszczuplenia talii, nie mówiąc już o specjalnych aplikacjach do obróbki zdjęć eksponujących tylne partie ciała.

Nic więc dziwnego, że także naukowcy pracujący nad rozwojem zabiegów estetycznych, stworzyli zabieg pozwalający w łatwy sposób zbliżyć się lub osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Bez skalpela, iniekcji, rekonwalescencji i bólu.

BTL EMSCULPT - rzeźbiarz sylwetki idealnej BTL EMSCULPT (czytaj: emskalpt) to przełomowe urządzenie modelujące sylwetkę globalnej marki BTL. Jest wyjątkowe ponieważ dosłownie rzeźbi ciało. Jako jedyna maszyna na świecie jednocześnie rozbudowuje mięśnie i błyskawicznie spala tłuszcz. A robi to w sposób całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Żadna inna technologia modelowania sylwetki nie jest w stanie rozbudowywać mięśni, nie daje tego ani liposukcja, ani lipoliza, ani zabiegi z radiofrekwencją czy ultradźwiękami. To prawdziwa innowacja i pierwsza taka technologia na rynku.  W dodatku nawet nie musisz zdejmować ubrań do zabiegu. Nad jednoczesnym spalaniem podskórnej tkanki tłuszczowej i zwiększaniu mięśni pracuje HIFEM (High-Intensity Focused ElectroMagnetic Technology) czyli zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności.

Jak BTL EMSCULPT buduje mięśnie? W trakcie jednego zabiegu zastosowana w urządzeniu energia HIFEM wywołuje ponad 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów mięśni, tzw. skurczów supramaksymalnych . Taki trening jest nieosiągalny w trakcie wykonywanych samodzielnie ćwiczeń fizycznych, nie tylko ze względu na ich rekordową liczbę, ale i wielokrotnie dłuższe trwanie poszczególnych skurczów. Jaki to daje efekt? Tkanka mięśniowa musi przystosować się do tak ekstremalnego treningu, dlatego pod wpływem ponadmaksymalnych skurczów przebudowuje swoją strukturę. Wytwarza nowe włókna mięśniowe, zwiększa gęstość i objętość mięśni, co powoduje, że są one większe, lepiej napięte i bardziej widoczne.

Jak BTL EMSCULPT spala tłuszcz? Mięśnie potrzebują energii, aby wywołać skurcze. Ponieważ w trakcie zabiegu BTL EMSCULPT mięśnie kurczą się do poziomu supramaksymalnego, mózg otrzymuje informację, że potrzebna będzie ekstremalna ilość energii. Ta informacja wywołuje silną reakcję uwolnienia energii i ponadmaksymalną lipolizę. W bliskim sąsiedztwie kurczących się mięśni, m.in. z powodu zwiększonego przepływu krwi w tkance tłuszczowej, dochodzi do nagromadzenia wolnych kwasów tłuszczowych (FFA), a ich nadmiar wywołuje rozpad komórek tłuszczowych. Taka zasada apoptozy komórkowej wywoływana przez przelewanie się FFA była wcześniej obserwowana i wykazana w licznych badaniach klinicznych. Uwolniony w ten sposób z adipocytów tłuszcz jest w naturalny sposób metabolizowany i wydalany z organizmu. To, co pacjent widzi po serii zabiegów BTL EMSCULPT, to znaczny wzrost mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej. Ten efekt zapewnia wyjątkową satysfakcję z poprawy wyglądu.

Co to jest technologia HIFEM? HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Wywołuje ona selektywnie supramaksymalne skurcze mięśni.  HIFEM poprawia strukturę mięśni, ponieważ pobudza wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych.  Jego skuteczność wynika z tego, że jest w stanie wywołać i utrzymać przez wiele sekund supramaksymalne skurcze. W trakcie jednego treningu BTL EMSCULPT technologia elektromagnetyczna wywołuje ok. 20 tysięcy takich skurczów, są one kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych, niezależnie od funkcji mózgu. Ich intensywność jest wyższa niż Maksymalny Dobrowolny Skurcz (MVC – Maximal Voluntary Contraction) wywoływany fizjologicznie. Pacjenci, zwłaszcza z osłabionymi mięśniami, nie są w stanie osiągnąć takich poziomów, a tym bardziej odpowiednio długo ich utrzymać. Technologia HIFEM wzmacniając mięśnie ułatwia późniejsze, samodzielne treningi mięśni.

 

Efekty

 • Nieinwazyjne uniesienie pośladków

 • Lifting pośladków

 • Ujędrnienie pośladków bez iniekcji i rekonwalescencji

 • Wzmocnienie mięśni pośladków, talii, brzucha

 • Wzmocnienie mięśni brzucha po porodzie, redukcja rozstępu mięśni prostych (kresy białej)

 • Wyszczuplenie talii

 • Ujędrnienie i napięcie brzucha

 • Redukcja tkanki tłuszczowej brzucha, pośladków, talii

 • Zwiększenie masy mięśniowej w rejonie brzucha z jednoczesną utratą tłuszczu podskórnego

 • Poprawa wyglądu brzucha po liposukcji: wygładzenie i napięcie

 • Wzmocnienie mięśni brzucha, talii i pośladków, ułatwiające dalsze, samodzielne treningi mięśni

Badania kliniczne Skuteczność i bezpieczeństwo BTL EMSCULPT zostały przetestowane przez najbardziej renomowane metody naukowe (MRI, CT, US i Histology) w siedmiu niezależnych badaniach wieloośrodkowych w Stanach Zjednoczonych.  Wykazały one, że optymalna terapia składająca się z 4 zabiegów daje:

 • redukcje tkanki tłuszczowej średnio o 19% (największą redukcję zaobserwowano pod pępkiem),

 • przy jednoczesnym wzroście masy mięśniowej o 16%,

 • zmniejszenie o 11% diastasis recti, czyli pociążowego rozstępu mięśni brzucha.

Pacjenci poddawani badaniom klinicznym byli zadowoleni z efektów na poziomie 96%. Co ciekawe, w przypadku liftingu pośladków, 79% badanych pacjentów odczuło po terapii zwiększoną pewność siebie. Efekty dotyczące samego zabiegu były w 80% przypadków widoczne natychmiast po ostatniej sesji BTL EMSCULPT. Pacjenci opisywali, że ich pośladki są uniesione, jędrne i wyraźnie wzmocnione.

Przed zabiegiem

Zabieg BTL EMSCULPT nie wymaga specjalnych przygotowań. Dobrze jednak, jeśli na zabieg zgłosisz się w wygodnym ubraniu, wtedy będziemy mogli przyłożyć głowice do twojej sylwetki bez konieczności zdejmowania odzieży. Najlepiej jest założyć na zabieg leginsy lub spodnie treningowe, dresy. W górnej partii ciała sprawdzi się T-shirt. Ponieważ transfer energii do tkanek odbywa się w sposób bezkontaktowy nie wymagane jest zdejmowanie odzieży, a osoby korzystające z zabiegów mogą zostać w pełni ubrani podczas terapii. Zabieg możemy wykonywać także bezpośrednio na skórę, zostaniesz wtedy w bieliźnie. Takie też jest zalecenie, gdyż Pacjent lepiej odczuwa działanie energii. Prosimy tylko, aby zdjąć biżuterię, jeśli występuje ona w miejscu zabiegu (kolczyki w pępku itp.) i z kieszeni pousuwać wszystkie urządzenia elektroniczne i rzeczy, które mogłyby się rozmagnesować (np. telefony komórkowe, piloty do garażu czy karty bankomatowe).

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa ok. 30 minut i polega na intensywnym treningu mięśni, który wykonuje za ciebie urządzenie BTL EMSCULPT. W tym czasie leżysz w łóżku zabiegowym i swobodnie się relaksujesz. Głowice urządzenia, przypominające kształtem nieco większe żelazka, są przyłożone do skóry i przymocowane specjalnymi pasami. W przypadku pośladków leżysz na brzuchu, a głowice są przyłożone po jednej do każdego z pośladków. W przypadku aplikacji na brzuchu, pacjent lezy na plecach , gdzie w zależności od wielkości obszaru zabiegowego przymocowany jest jeden lub dwa aplikatory. Wrażenia w trakcie zabiegu nie są w żadnym stopniu nieprzyjemne, odczuwasz tylko lekkie wibracje lub mrowienie. W trakcie zabiegu możesz czytać książkę lub gazetę.

Po zabiegu

Nie musisz w żadnym stopniu ograniczać swojej aktywności, ponieważ BTL EMSCULPT jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym. Po 30-minutowej sesji wracasz więc do normalnej aktywności. Jeśli twoje mięśnie były osłabione, możesz bardziej je odczuwać, jak po typowym treningu. Z kolei ze względu na proces wydalania uwolnionego tłuszczu, warto przez kilka tygodni po zabiegu stosować niskotłuszczową dietę. 

 

.

Kaloryfer i brazylijskie pośladki bez skalpela

 

zobacz inne

 • SIŁA W PEPTYDACH, WSPARCIE DLA WŁÓSÓW

 • BE BEAUTY

 • PIĘKNO POCHODZI Z NATURY