Fujifilm X-T2

Lustro w odstawieniu

Fujifilm X-T2
Fujifilm X-T2

Ustawiamy się w kolejce po nowy model Fujifilm. We wrześniu wchodzi X-T2 z gwarancją wyjątkowej jakości obrazu. Firma, ten żwawy 80-latek, ma spore doświadczenie w reprodukcji koloru, więc możemy spodziewać się najlepszego. Do tego zaawansowane funkcje autofokusa i możliwość filmowania w wysokiej rozdzielczości 4K sprawiają, że bezlusterkowiec staje się przedmiotem pożądania.

Design aparatu X-T2 wzorowany jest na stylu aparatów z centralnym celownikiem. Stabilna, sprawdzona forma i proporcje sprawiają, że aparat ma poręczne wymiary z ergonomicznie rozmieszczonymi pokrętłami, które znajdują się dokładnie tam, gdzie są potrzebne dla wygodnej, intuicyjnej obsługi. Gdy dołączymy opcjonalny uchwyt, aparat X-T2 zapewni odpowiednie wyważenie sprzętu, szczególnie istotne przy fotografowaniu teleobiektywami.

Mechaniczne pokrętła dają dostęp do kluczowych operacji, w tym ustawiania czasów migawki, czułości ISO, korekcji ekspozycji, trybów przesuwu kadrów oraz trybów pomiaru. Ustawienia te można regulować także, gdy aparat jest wyłączony, dzięki można być zawsze odpowiednio przygotowanym na kolejne zdjęcie. Aby zapobiec błędom mimowolnej obsługi, pokrętła czasów migawki oraz czułości ISO wyposażono w przycisk blokujący, a także zwiększono ich wysokość, aby poprawić ich funkcjonalność.

X-T2 został wyposażony w podwójne gniazdo kart SD i obsługuje standard UHS-2 zapewniający wyższą prędkość zapisu. Dwa gniazda mogą być wykorzystywane Sekwencyjnie, jako Backup, w opcji RAW / JPG w celu zapisu danych RAW w gnieździe 1 oraz danych JPEG w gnieździe 2, jak również w opcji Miejsce na wideo (Video Destination).

Kompaktowy i lekki korpus aparatu X-T2 jest także odporny na kurz i zachlapania oraz może działać w niskich temperaturach do -10°C. Sprawność autofocusa aparatu oraz celownika została istotnie poprawiona, dzięki czemu model jest przystosowany do fotografowania poruszających się obiektów, nawet w trudnych warunkach. Sprawdzi się doskonale w fotografii sportowej czy zdjęciach dzikiej przyrody, czyli tych dziedzinach, których fotografowanie nie było dotąd uważane za mocną stronę aparatów bezlusterkowych.

Z aparatem współpracuje pełna gama 22 obiektywów FUJINON, które pokrywają cały zakres ogniskowych od szerokokątnych aż po długie teleobiektywy. Konstrukcja kompaktowych i lekkich obiektywów jest optymalizowana do współpracy z matrycami APS-C. Obiektywy charakteryzują się dużym maksymalnym otworem przysłony oraz wydajną stabilizacją obrazu, spełniając tym samym zróżnicowane wymagania fotografów.

Lustro w odstawieniu

Fujifilm X-T2
  • Fujifilm X-T2
  • Fujifilm X-T2
  • Fujifilm X-T2

zobacz inne

  • ANIMAL EYE AF

  • SUPERTELEOBIEKTYW

  • NOWY SONY   RX0 II

  • SKRĘCIMY COŚ?