17-06-2019

SUPERTELEOBIEKTYW

Już w sierpniu dostępny będzie nowy superteleobiektyw zmiennoogniskowy FE 200–600 mm F5,6–6,3 G OSS (SEL200600G) od Sony. Jak wszystkie produkty z linii FE, jest on przeznaczony do korpusów pełnoklatkowych.

Nowy model z serii G Lens™ ma największą ogniskową ze wszystkich obiektywów zmiennoogniskowych Sony z mocowaniem typu E. W celu zapewnienia znakomitego obrazu, wydajnej pracy systemu AF i funkcjonalności wykorzystano w nim najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Po zainstalowaniu na jednym z najnowszych i najszybszych korpusów z mocowaniem typu E, obiektyw umożliwia niezawodne śledzenie najróżniejszych poruszających się obiektów, takich jak sportowcy czy dzikie zwierzęta.

Nadal będziemy rozwijać ofertę innowacyjnych obiektywów z mocowaniem typu E — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Obecnie tworzy ją 51 modeli, z czego 33 to obiektywy do korpusów pełnoklatkowych. Nowy superteleobiektyw zmiennoogniskowy 200–600 mm stanowi kolejne zaawansowane narzędzie, dzięki któremu użytkownicy aparatów Sony będą mogli urzeczywistniać swoje wizje. Fotografowie sportu i dzikiej przyrody zyskają teraz nowy poziom twórczej swobody, wynikający z idealnej równowagi między parametrami a poręcznością.

 

Najważniejsze cechy i funkcje  zmiennoogniskowego superteleobiektywu FE 200–600 mm F5,6–6,3 G OSS to m.in.:

Większa maksymalna ogniskowa i wbudowany system stabilizacji - Uniwersalny zakres ogniskowych: od teleobiektywu 200 mm do superteleobiektywu 600 mm, Współpraca z telekonwerterami Sony 1,4x i 2,0x: możliwość zwiększenia ogniskowej do 840 mm przy F9 lub 1200 mm przy F13 z zachowaniem imponującej jakości obrazu i działania systemu AF, Wbudowany optyczny stabilizator obrazu z trzema trybami pracy: pomoc w uzyskaniu ostrych zdjęć przy dużych ogniskowych.

 

 

Duża rozdzielczość i ostrość całego kadru w pełnym zakresie ogniskowych - Nowa konstrukcja optyczna: pięć soczewek ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji) i soczewka asferyczna do kompensacji aberracji chromatycznej, 11-listkowa przysłona kołowa: piękny efekt „bokeh”, Firmowa powłoka Sony Nano AR: tłumienie niepożądanych refleksów, poświaty i „duszków”

Szybki, dokładny i cichy system AF - System ustawiania ostrości Sony DDSSM (Direct Drive SSM): moc i dokładność potrzebne do szybkiego i dokładnego przemieszczania soczewek w obiektywie, Zaawansowany, wyjątkowo cichy system nastawiania ostrości: eliminacja odgłosów mogących spłoszyć siedzącego ptaka lub inne dzikie zwierzę

Niezawodne i stabilne zdjęcia z ręki dzięki wewnętrznemu mechanizmowi zoomu - Niezmienna długość obiektywu przy regulacji ogniskowej: stabilne wyważenie i stała odległość między przodem obiektywu a fotografowanym obiektem, Wewnętrzny mechanizm zoomu: konstrukcja o stałej długości zapewniająca dużą odporność na pył i wilgoć przy pracy w trudnych warunkach pogodowych, Mały moment obrotowy pierścienia zoomu: szybkie nastawianie ogniskowej

Zaawansowane elementy sterujące i niezawodność przy pracy w terenie - Pierścień regulacji ostrości z systemem Linear Response MF: szybkie i dokładne ręczne ustawianie ostrości, Trzy dostosowywane przyciski blokady ostrości i ogranicznik zakresu ostrzenia, Konstrukcja odporna na pył i wilgoć oraz zawierająca fluor powłoka przedniej soczewki chroniąca przed brudem i śladami po palcach.

 

 

zobacz inne

  • ANIMAL EYE AF

  • NOWY SONY   RX0 II

  • SKRĘCIMY COŚ?