Sprytne maleństwo

Planujesz podróż w trudnych warunkach? Zadbaj o dokumentację.

Narzędziem, które spełni oczekiwania, niedużym i poręcznym jest Leica Camera AG, model X-U,  wodoszczelny i odporny na wstrząsy.

Aparat tworzą: obiektyw Leica Summilux 23 mm f/1.7 ASPH. (ekwiwalent 35 mm przy pełnej klatce), duża matryca APS-C typu CMOS oraz podwodny filtr ochronny.  Pozwala na sfotografowanie podwodnego świata, bogatego w detale i kolory, aż do głębokości 15 metrów.

Aparat jest ekstremalnie wytrzymały i łatwy w obsłudze. Niestraszne mu wstrząsy, zimno, kurz i pył. Jest idealnym kompanem podróży. Świetnie sprawdzi się podczas ekstremalnych ekspedycji. Nadaje się do nieomal każdego rodzaju fotografii: krajobrazowej, podwodnej, podróżniczej czy ulicznej, a także rejestruje video jakości full-HD.

Mamy tu matrycę CMOS w formacie APS-C o rozdzielczości 16,5 MP (efektywne 16,2MP) i obiektyw Summilux 23 mm f/1.7 ASPH. Ten zestaw zapewnia naturalne odwzorowanie kolorów oraz maksymalną rozdzielczość detali, nawet przy minimalnej odległości ogniskowania 20 cm. Niezwykle jasny obiektyw f/1.7 daje wolność kreatywnej pracy z płytką głębią ostrości. Znakomicie radzi sobie w skrajnych warunkach oświetleniowych – nawet praca pod słońce albo przy minimalnym świetle daje świetne efekty zdjęciowe.

Studio Audi Design odpowiada za stylowe i proste wzornictwo – minimalizm i skupienie na funkcjonalności. Aparat ten nie tylko przyciąga wzrok, ale i skupia uwagę na ważnych elementach. Jego obsługa jest intuicyjnie łatwa, a sterowanie precyzyjne. Aparat wykonano z aluminium oraz wzmacnianego tworzywa TPE. Korpus jest miły w dotyku, świetnie leży w dłoni, jest niezwykle odporny i trwały.

Każdy detal jest dopracowany. Antypoślizgowy korpus, szczególnie wzmocniona osłona ekranu, oraz podwójna blokada klapki baterii i karty pamięci zabezpieczają sprzęt tak dobrze, że fotograf może w pełni skoncentrować się na swoim temacie, o aparat nie musząc się martwić.

Przycisk do zdjęć pod wodą gwarantuje szybkość uchwycenia cudów podwodnego świata - wystarczy jeden klik – bez konieczności przeszukiwania menu.

By oddać dynamikę sytuacji czasem jedno zdjęcie nie wystarczy. Szybko zmieniające się zdarzenia, zostaną zachowane dzięki funkcji nagrywania wideo w formacie full-HD.

Aparat dostępny w Leica Store Warszawa, Leica Butik Kraków oraz sieci autoryzowanych punktów sprzedaży Leica Camera w cenia 14500 pln.

http://www.leicastore.pl/

Sprytne maleństwo

zobacz inne

  • ANIMAL EYE AF

  • SUPERTELEOBIEKTYW

  • NOWY SONY   RX0 II

  • SKRĘCIMY COŚ?