Fot. Claudio Rasano, "Katlehong Matsenen"
30-11-2016

PORTRETY Z DUSZĄ

Młodzi utalentowani artyści, amatorzy i profesjonaliści. Portrety, które napływają z całego świata. Zakończył się jeden najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 1800 fotografów z 61 krajów. Zwycięskie zdjęcie wybrano spośród 4000 nadesłanych prac. Laureatem tegorocznej edycji Taylor Wessing Photography Prize 2016 został Claudio Rasano, który sportretował czarnoskórego chłopca ubranego w szkolny mundur. Zdjęcie pochodzi z serii Similar Uniforms: We Refuse to Compare”, która dotyka tematu zachowania indywidualności.


Fot. Kovi Konowiecki, "Tilly and Itty, Beitar Illit"
Fot. Joni Sternbah, "Thea and Maxwell"

Drugie miejsce przyznano Joni Sternbach, która uchwyciła w kadr parę surferów. Trzecią nagrodę otrzymał Kovi Konowiecki za zdjęcie przedstawiające dzieci ze środowiska ortodoksyjnych żydów, będące częścią serii przedstawiającej ową grupę z całego świata.

Zwycięskie prace i ponad 50 wybranych fotografii, które wzięły udział w konkursie, oglądać można w National Portrait Gallery w Londynie. Wystawa potrwa do 26 lutego 2017 r.


PORTRETY Z DUSZĄ

Fot. Josh Redman, "Frances"

zobacz inne

  • MAŁŻEŃSTWO W RUINIE

  • BRONISZÓW      Z DALA OD STOLICY

  • JAPAN URBAN

  • ONLY HUMAN: MARTIN PARR