Fot. Francesco Jodice, What We Want, Hong Kong
24-11-2016

Metropolia i krajobraz 

150 fotografii metropolii z całego świata. Krajobrazy, które przeszły metamorfozę pod wpływem zmian gospodarczych, politycznych, społecznych i kulturowych. Gazelli Art House po raz pierwszy przedstawia indywidualną wystawę Francesco Jodice - wielokrotnie nagradzanego artysty, który bada przekształcające się przestrzenie i wpływy na owe zmiany.

Podczas wystawy obejrzeć będzie można prace powstałe od 1996 roku. Seria “What We Want” to fotografie największych światowych miast. Projekt ten jest niczym światowy atlas, który obrazuje rosnącą tendencję do przekształcania się przestrzeni. Przedstawia obszary zmieniające się pod wpływem lęków i pragnień ludzi i ich próbę przystosowania się do danych rejonów.


 

Fot. Francesco Jodice, Sunset Boulevard, Picacho Butte Arizona
Fot. Francesco Jodice, What We Want, Bethlehem

Jak historia geologiczna, kolonizacja, próby jądrowe i militaryzacja wpłynęły na Dziki Zachód? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć artysta, ruszając śladami tego rejonu. Seria "Sunset Boulevard" to najnowszy projekt Francesco Jodice, który również zaprezentowany zostanie podczas wystawy.

Ponadto, wyświetlona zostanie również seria filmów Jodice’a “Citytellers”, która nakręcona została kolejno w Dubaju, Sao Paulo i nad jeziorem Aralskim. Trylogia przedstawia transformacje miejsc jakie nastąpiły pod wpływem zmian środowiskowych, wpływów ekonomicznych, społecznych czy religijnych. Artysta próbuje zrozumieć następujące zmiany, a swoje odkrycia udostępnia poprzez autentyczną sztukę, jaką tworzy.

Francesco Jodice: Cabaret Voltaire
18.11.2016 - 8.01.2017

Gazelli Art House, Londyn
www.gazelliarthouse.com

 

Metropolia i krajobraz 

Fot. Francesco Jodice, Sunset Boulevard

zobacz inne

  • MAŁŻEŃSTWO W RUINIE

  • BRONISZÓW      Z DALA OD STOLICY

  • JAPAN URBAN

  • ONLY HUMAN: MARTIN PARR