16-11-2018

8.LEICA STREET PHOTO

Po raz pierwszy przyznana zostanie GRAND PRIX uhonorowana aparatem Leica CL premium kit z jasnym, szerokokątnym obiektywem, idealnym do street photo.

Oczywiście nadal podstawowym wyróżnieniem pozostaje wystawa 20 najlepszych prac w Leica 6X7 Gallery Warszawa.

Są też radykalne zmiany w sposobie wybierania zwycięskich zdjęć. Tym razem głosowanie opiera się na doświadczeniu i sile społeczności - Jurorami są laureaci siedmiu poprzednich edycji. Aż trudno uwierzyć, ale w 7. konkursach Leica Street Photo uhonorowanych zostało już ponad 120 osób!

To zacne grono otrzyma dostęp do systemu głosowania gdzie wybiorą 20 zwycięskich zdjęć, oraz to jedno, które otrzyma tytuł Grand Prix 8.Leica Street Photo, a jego autor lub autorka otrzyma Leikę w nagrodę.


Tradycyjnie konkurs Leica Street Photo prowokuje do wyjścia z domu i zrobienia dobrego zdjęcia. Tak dobrego by jurorzy wybrali je do wystawy w Leica 6x7 Gallery Warszawa! Zgłoszenia do 23 listopada 2018, do godziny 23:59.

Tym razem konkurs rozgrywa się na dedykowanej platformie: leicastreetphoto.pl gdzie nie tylko można zgłosić swoje prace, ale także zobaczyć całą galerię nadesłanych prac.

Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 15 sierpnia 2017, a tematyka mieć związek z fotografią uliczną. Każdy uczestnik może zgłosić 5 prac.

Wernisaż wystawy zwycięzców i wręczenie nagrody głównej odbędzie się 29 listopada o godz 19.00 w Leica 6X7 Gallery Warszawa przy Mysiej 3.

Laureaci poprzednich edycji to m.in.: Katarzyna Kubiak, Tomasz Lazar, Julia Zabrodzka, Michał Czarnecki, Mateusz Sarełło, Adrian Wykrota, Damian Chrobak, Mariusz Janiszewski, Maciej Dakowicz, Izabela Urbaniak, Tomasz Ślesicki, Krzysztof Wierzbowski, Luc Kordas, Marek Lapis, Ania Kłosek, Marta Rybicka, Paweł Piotrowski, Angelika Wdowska, Wiktoria Wojciechowska, Renata Dąbrowska, Borys Nieśpielak, Jamie Howard, Kuba Kamiński, Jacek Szust, Filip Klimaszewski.

zobacz inne

  • ZDJĘCIE NA TALERZU. KONKURS

  • NAUKA ZBLIŻEŃ

  • NATIONAL AWARDS - LAUREACI

  • 50 WPŁYWOWYCH KOBIET SUKCESU