Fot. Magda Wunsche, Aga Samsel/ AFPHOTO
10-02-2017

DUET DLA MICET

Kreatywny duet tworzący artystyczne wizje i impresje poprzez medium fotografii i filmu. Ze świata sztuki, tańca, filmu i mody wywodzą swój język wizualny oraz kreatywne koncepcje. Wykorzystują je w fotografiach portretu czy mody, artystycznych projektach fotograficznych. Ich prace wyróżnia umiejętna gra światłem i kompozycją, której efekty znakomicie oddają relację pomiędzy modelami, a przestrzenią czy architekturą. Silna intuicja w pracy z ludźmi pozwala im na uchwycenie esencji ich charakterów. Magda Wunsche i Aga Samsel. To właśnie one są autorkami kampanii dla Micet - jedynego w Europie muzeum interaktywnego.

236 lat historii Starego Teatru, 50 wybitnych artystów, 600 przedstawień, 1000 zdjęć, 72 godziny filmów: spektakli, prób i wywiadów, 45 dwujęzycznych (pl/en) aplikacji teatralnych, 150 godzin zwiedzania. Micet to miejsce, które rozwija wyobraźnię i inspiruje do twórczych działań. Między tradycją i eksperymentem, rzemiosłem i nowymi technologiami, odkrywaj, projektuj, działaj z artystami teatru.  Zwiedzający jest współtwórcą przestrzeni Micet, stąd jej otwarty i eklektyczny charakter - jak w teatralnej sali prób. Otwarte przestrzenie dynamizują się i przeobrażają, poddając działaniom artystów (rezydentów i zaproszonych gości), uczestników warsztatów oraz zwiedzających.


 

Fot. Magda Wunsche, Aga Samsel/ AFPHOTO
Fot. Magda Wunsche, Aga Samsel/ AFPHOTO

W Micet nowe technologie otworzyły przed artystami nowe możliwości stwarzania i redefiniowania teatralnych światów. Efekty świetlne i projekcje video, live stream i elementy performance’u przenikają się nawzajem, tworząc unikalne zestawienia. Poszerzają granice teatru, docierając do szerszego grona odbiorców. Konsumując nowe media, teatr wchodzi z nimi dialog, stając się przestrzenią mediacji między tym co „ludzkie”, a technologicznie rozwijaną rzeczywistością. Zachęca widza do interakcji i czynnej interpretacji przedstawień. Każdy artysta pracuje trochę inaczej, gdzie indziej znajduje inspiracje.

W przestrzeni Micet wykorzystywane są techniki improwizacji, artyści testują własne ciała: co im komunikują, jak je odblokować, żeby uwolnić negatywne emocje i naturalną energię. Fragmenty spektakli i wywiadów z artystami udostępnione są na tabletach, ułatwiając komfortowy, indywidualny proces poznawania miejsca. Unikalny styl pracy Wunche i Samsel idealnie wpisuje się w założenia platformy.

 

.


 

DUET DLA MICET

Fot. Magda Wunsche, Aga Samsel/ AFPHOTO

zobacz inne

  • HOP W BOTKI! 

  • JUST UNIQUE NA KARNAWAŁ

  • OSAMOTNIONE MIEJSCA DIMITRIEGO

  • BEAUTY OF LIQUID