Fot. Peter Lindbergh / pirelli.com
02-12-2016

Emotional   The Cal

The Calendar Pirelli wzbudza emocje od 1964. Rozerytozowany, początkowo wypełniony przeciągającymi sie panienkami, szybko stał się zwierciadłem dla panujących trendów i nastrojów.

 Do 52. edycji kalendarza zaproszono mistrza fotografii - Petera Linbergha. To już trzeci raz, kiedy współpracuje przy tym  projekcie. Znane i piękne: Julianne Moore, Uma Thurman, Nicole Kidman, Kate Winslet, Penelope Cruz, Helen Mirren czy Rooney Maria, to tylko niektóre aktorki, które zapozowały przed obiektywem artysty.

“W czasach, kiedy kobiety pokazywane są w mediach jako ambasadorki doskonałości i młodości, pomyślałem, iż ważne jest by przypomnieć wszystkim, że istnieje również inny rodzaj piękna - prawdziwy i naturalny, który pokazuje indywidualność, odwagę bycia sobą i własną wrażliwość”. - mówi Lindbergh. Artysta chciał stworzyć kalendarz, którego ideą nie jest przedstawienie perfekcyjnego ciała, ale pokazanie emocji i wrażliwości - które są bardziej nagie, niż negliż.


Fot. Peter Lindbergh / pirelli.com
Fot. Peter Lindbergh / pirelli.com

Zdjęcia odbyły się na przełomie maja i czerwca w pięciu różnych lokalizacjach - Berlin, Los Angeles, Nowy Jork, Londyn oraz na plaży Le Touquet we Francji. W rezultacie powstało 40 fotografii z których stworzony został Pirelli 2017. “Emotional” - właśnie tak zatytułowany został przyszłoroczny kalendarz, co ma bardziej podkreślić jego ideę - pokazanie emocji i  wrażliwości, a nie perfekcyjnego ciała.

Egzemplarze są o tyle wyjątkowe, iż nie da się ich kupić. Drukowanych jest jedynie kilkanaście tysięcy sztuk, które otrzymują wybrane osoby. Zgodnie z tradycją, pierwszy kalendarz przekazywany jest królowej Elżbiecie II.  W Polsce zostanie ok. 100 numerów.

www.pirellicalendar.com

 

.

Emotional   The Cal

Fot. Peter Lindbergh / pirelli.com

zobacz inne

  • HOP W BOTKI! 

  • JUST UNIQUE NA KARNAWAŁ

  • OSAMOTNIONE MIEJSCA DIMITRIEGO

  • BEAUTY OF LIQUID