Fot. Anna Pełszyńska. Fotografia z serii Synergia

Wybitni i wyróżnieni

Kolejny raz możemy podziwiać dokonania młodych twórców Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoje prace będą mieli okazję zaprezentować: Tymek Bryndal, Marianna Januszewicz, Agnieszka Mastalerz, Magdalena Morawik, Kuba Mozolewski, Laura Ociepa, Anna Pełszyńska, Marta Pociecha, Artur Prymon, Michał Szaranowicz, Piotr Urbaniec, Wiktoria Wojciechowska, Weronika Wysocka, Jakub Wysocki. Do udziału w wystawie dr hab. Prot Jarnuszkiewicz, profesor ASP, zaprosił tym razem studentów Pracowni Narracji Fotograficznej, których łączy wspólny temat - rozpoznanie.

Fot. Michał Szaranowicz
Fot. Marta Pociecha. Fotografia z serii Hologramy

Jak sam mówi „Rozpoznanie rozumiane jako zbiór środków i działań niezbędnych do pozyskania danych na temat zdarzeń i obszarów w otaczającej nas rzeczywistości. Często także jako informacja na temat kondycji podmiotu. Mam poczucie, iż to hasło z pogranicza wojskowości i medycyny niezwykle trafnie odzwierciedla charakter prowadzonych w pracowni rozmów o metodach obrazowania przynależnych medium fotografii i wideo. Dwoistość obszarów jego wykorzystania - jeden wiązany z agresją, drugi zaś z niesieniem pomocy, przywodzi mi na myśl potęgę medium obrazowania wiążącą się z mimetycznością fotografii. Szerokość interpretacji i zdolność stawiania zagadnień w nowym kontekście. Daje to możliwość nowej interpretacji pozornie oczywistych sytuacji i wyniesienia banału poza kontekst codzienności. Dyskutowania w obrębie przedstawienia wizualnego i odkrywania nowej niezwykłej funkcji pozornie znanego elementu.”

Pracownia Narracji Fotograficznej to miejsce, gdzie dyskutuje się o fotografii, analizuje się rzeczywistość i pogłębia wiedzę i świadomość bycia fotografem. Kuratorem wystawy jest : dr hab. Prot Jarnuszkiewicz we współpracy z dr Izą Maciusowicz. Polecamy śledzenie projektów pracowni i jej zdolnych studentów.

„Rozpoznanie” Pracownia Narracji Fotograficznej

NEY GALLERY & PRINTS ul. Spokojna 5, 01 – 044 Warszawa

Wernisaż 10 czerwca 2016, godz. 20:30

Wystawa otwarta do 24 czerwca 2016 (wt.-pt.: 12-18; sb.-nd.: 13-18)

Wybitni i wyróżnieni

zobacz inne

  • MAŁŻEŃSTWO W RUINIE

  • BRONISZÓW      Z DALA OD STOLICY

  • JAPAN URBAN

  • ONLY HUMAN: MARTIN PARR