Fot. Czesław Czapliński

Gesty Kantora

 

W Piękna Gallery  macie okazję bliżej poznać dorobek artystyczny Tadeusza Kantora. Wystawie obrazów  towarzyszą fotografie wykonane przez Czesława Czaplińskiego podczas spektakli w teatrze La Mama ETC w Nowym Jorku oraz zdjęcia z 5 września 1989 r. z krakowskiej Cricoteki mieszczącej się wówczas przy ul Kanonicznej 5.

Tadeusz Kantor zmarł 8 grudnia 1990 r. w Krakowie, podczas prób do nowego spektaklu “Dzisiaj są moje urodziny”. Jeden z ostatnich wywiadów z Kantorem, przeprowadził  Czapliński. Serie zdjęć wykonanych na potrzebę artykułu, jak również z innych spotkań możecie zobaczyć już dziś na : https://www.youtube.com/watch?v=wBUDHmK5MGc&feature=youtu.be

Fot. Czesław Czapliński
Fot. Czesław Czapliński

Tekst wywiadu  z Kantorem czyta Borys Szyc, który wcieli się w rolę Kantora w powstającym filmie fabularnym o roboczym tytule “Nigdy tu już nie powrócę” w reż. Jana Hryniaka.  Więcej na temat wystawy: http://pieknagallery.pl/pl/_15-wystawy.

Piękna Gallery to nowy adres na artystycznej mapie Warszawy. W kwietniu tego roku zapraszamy również do odwiedzenia International Art Fair, gdzie podczas najważniejszych targów sztuki Piękna Gallery zaprezentuje prace najbardziej pożądanych artystów.

Piękna Gallery- Auction House

ul Piękna 28/34 w Warszawie

Gesty Kantora

Fot. Czesław Czapliński
  • Fot. Piękna Gallery
  • Fot. Piękna Gallery

zobacz inne

  • MAŁŻEŃSTWO W RUINIE

  • BRONISZÓW      Z DALA OD STOLICY

  • JAPAN URBAN

  • ONLY HUMAN: MARTIN PARR