Fot. Robby Cyron
12-04-2017

BELLA

44 kobiety, wśród nich te znane i nieznane, każda piękna na swój sposób, który docenił i uchwycił na 94 czarno – białych fotografiach Robby Cyron. 21 kwietnia, w warszawskiej galerii w lesie (gwl*), odbędzie się pierwsza odsłona projektu „bella”, który jest swoistym hołdem artysty dla kobiecości oraz  esencją  25 lat jego fotograficznej kariery. Premierze limitowanej edycji albumu towarzyszyć będzie wystawa wybranych zdjęć „belli”. Podczas wernisażu wystawy zaplanowano aukcję charytatywną 10 prac z kolekcji oraz egzemplarza albumu na rzecz Fundacji Rak’n’roll.

Fot. Robby Cyron
Fot. Robby Cyron

Każdy kto zna twórczość artystyczną Robby’ego Cyrona doskonale wie, że  potrafi on stworzyć magiczną aurę intymności. Jako jeden z niewielu fotografów pozwala kobiecie być sobą, skupiając uwagę widza na grze świateł i cieni. Album „bella“ jest rezultatem niezliczonych spotkań, w trakcie których Cyron wydobywał naturę kobiet, zarówno tych znanych (aktorek, tancerek, piosenkarek), jak i tych bliskich jego sercu. Wyjątkowy zestaw czarno-białych prac prezentuje prawdziwe oblicze kobiecego piękna.

Starałem się pokazać nie tylko piękno kobiet, ale przede wszystkim ich emocje, które wiążą ze swoim poczuciem kobiecości – mówi fotograf.

Podczas wernisażu wystawy odbędzie się premiera unikatowego, ręcznie numerowanego albumu składającego się z 94 fotografii kobiet wydanego w limitowanej wersji 100 egzemplarzy. Na wystawie zobaczymy 37 fotografii kobiet w naturalnym i minimalistycznym ujęciu wśród nich zarówno znane aktorki i piosenkarki, jak i zupełnie nieznane kobiety, które artysta zaprosił do projektu zachwycony ich kobiecością. „bella” to jubileuszowy projekt z okazji 25-lecia twórczości autora, który od lat w swojej pracy inspiruje się kobiecym pięknem. W trakcie wernisażu, 21 kwietnia w Studiu Las, odbędzie się licytacja  kolekcjonerskiego, pierwszego wydania albumu „bella” z autografami wszystkich bohaterek oraz 10-ciu oryginalnych fotografii. Aukcja charytatywna przeprowadzona będzie na rzecz Fundacji Rak’n’Roll

Wystawa potrwa od 22 kwietnia do września 2017

Wernisaż 21 kwietnia, godz. 19
Miejsce: Galeria w Lesie 

http://www.gwl.art.pl/

zobacz inne

  • MAŁŻEŃSTWO W RUINIE

  • BRONISZÓW      Z DALA OD STOLICY

  • JAPAN URBAN

  • ONLY HUMAN: MARTIN PARR