Fot: Piotr Wieliczko
26-10-2016

 ,,Szlachetna Kobieta" 2017 jest w każdej z nas

Zmysłowe zdjęcia, kobiety sukcesu, a przede wszystkim piękna inicjatywa. Zakończyła się praca nad kalendarzem Szlachetna Kobieta 2017, którego inicjatorką i autorką zdjęć jest Katarzyna Paskuda.

Na trzy dni przestrzeń XVI-wiecznego Pałacu Prymasowskiego, gdzie obecnie mieści się Hotel Bellotto, zamieniła się w klimatyczny plan zdjęciowy. Znane osobistości ze świata mediów, polityki, sztuki i biznesu stanęły przed obiektywem w szczytnym celu. W drugiej edycji przedsięwzięcia udział wzięły: Jolanta Borowiec - dyrektor Polsat Cafe, Renata Dancewicz, Sylwia Gliwa, Anna Guzik, Izabela Janachowska, Majka Jeżowska, Aleksandra Kisio, Paulina Krupińska, Magdalena Ogórek, Teresa Rosati, dr n. med. Irena Walecka i Monika Zamachowska.

Wykonane przez Katarzynę Paskudę zdjęcia to prawdziwa uczta dla oka.
- Zależy mi na pokazaniu kobiety silnej, dbającej o siebie, dbającej o swoje zdrowie. Swoją pracą zwracam się do kobiet z apelem, aby wykonywały badania profilaktyczne. Moim celem jest szerzenie świadomości na temat raka. Piękno i szlachetność kryje się w każdej z kobiet. Nie można pozwolić, aby nadmiar obowiązków przyczynił się do zapominania o samych sobie i zaniechania badań profilaktycznych. Tą inicjatywą chciałabym mobilizować kobiety do wykonywania badań, aby zapobiec poważnym konsekwencjom unikania gabinetów lekarskich - podsumowuje Kasia Paskuda. Obecnie niestety aż ok. 60 proc. przypadków raka szyjki macicy rozpoznaje się w Polsce zbyt późno, dlatego inicjatorce zależy na tym, aby głośno mówić o problemach chorób kobiecych.

Fot: Piotr Wieliczko
Fot: Piotr Wieliczko

Jak to wszystko się zaczęło? Fotografia jest pasją Katarzyny Paskudy. Robiąc to co kocha, wykorzystując swoją rozpoznawalność i pozytywną energię, postanowiła zrobić coś w szczytnym celu, tworząc ideę kalendarza Szlachetna Kobieta. Ubiegłoroczną edycję “Myśl o biuście” zrealizowano na rzecz fundacji Rak n`Roll. Pierwszą edycję przedsięwzięcia swoim wizerunkiem wsparły: Lidia Popiel, Hanna Bakuła, Alicja Borkowska, Olga Borys, Magdalena Cwenówna, Anna Jurksztowicz, Katarzyna Kowalczyk, Anna Korcz, Barbara Kurdej-Szatan, Magda Modra, Ewa Pacuła, Maria Rotkiel.

Niebawem stronie internetowej kalendarza i stronach mediów wspierających inicjatywę, obejrzeć będzie można wywiady z uczestniczkami, a także film z backstage’u. Jego zakup jest już możliwy poprzez strony Szlachetna Kobieta.pl oraz PhotoCulture.pl. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

scenografia: Edyta Skłodowska-Bulge
suknie: Teresa Rosati
biżuteria: PIERRE LANG
obuwie: 3i
make up: INGLOT
fryzury: Sławek Oborski
pielęgnacja: BTL Polska, Noble Health

Katarzyna Paskuda - autorka kalendarza, fotograf, aktorka, redaktor prowadząca magazynu Photo Culture. Od 2011 roku główny fotograf magazynu Gentleman, twórczyni i prezenterka programu To! FoToTerapia. Jej prace podziwiać było można m.in. podczas tegorocznych międzynarodowych targów sztuki IAF Warsaw 2016 czy wystawie na molo w Juracie.

 

http://www.photoculture.pl/sklep/1_produkt/28_Kalendarz_2017//

 

.

 ,,Szlachetna Kobieta" 2017 jest w każdej z nas

Fot: Piotr Wieliczko
  • Fot: Piotr Wieliczko
  • Fot: Piotr Wieliczko
  • Fot: Piotr Wieliczko
  • Fot: Piotr Wieliczko
  • Fot: Piotr Wieliczko
  • Fot: Piotr Wieliczko

zobacz inne

  • ZDJĘCIE NA TALERZU. KONKURS

  • NAUKA ZBLIŻEŃ

  • NATIONAL AWARDS - LAUREACI

  • 50 WPŁYWOWYCH KOBIET SUKCESU